Náhradní plnění

Pro náhradní plnění doporučujeme služby společnosti D.I.SEVEN FACILITY s.r.o.. V zaměstnávání OZP má bohaté zkušenosti a podíl jejích zaměstnanců OZP je nadpoloviční, což je legitimní podmínkou pro poskytování náhradního plnění.

Jak splnit povinný podíl?

Pokud Vám obor Vašeho podnikání neumožňuje přímo zaměstnávat osoby se zdravotním postižením, zbývají Vám pouze dvě varianty řešení splnění povinného podílu. Oproti odvodu peněz do státního rozpočtu získáte při odběru náhradního plnění navíc užitečné služby na špičkové úrovni. Díky tomu se můžete spolehnout, že Vaše finance budou využity efektivně. Zároveň také nepřímo podpoříte tvorbu pracovních míst pro postižené.

  • Přímým zaměstnáním OZP ve Vaší společnosti 
  • Odběrem služeb v rámci náhradního plnění 
  • Odvodem do státního rozpočtu 

NÁHRADNÍ PLNĚNÍ V 5 KROCÍCH: JAK NA NĚJ?

  • Vyberte si služby, které budou pro Vaši společnost užitečné. Služby lze kombinovat a sestavit tak praktický balíček. Kontaktujte nás a nechte si  vytvořit plán náhradního plnění přímo na míru. 
  • Objem poskytovaných služeb pro náhradní plnění je státem limitován ve výši 36 násobku průměrné měsíční mzdy předcházejícího roku. Zajistěte si odběr služeb včas a sjednejte si ho smluvně.
  • Každý spolehlivý poskytovatel náhradního plnění si musí vést pečlivou dokumentaci o dodávání služeb pro náhradní plnění. Nechte si tuto dokumentaci u nás vyžádat.
  • Koncem každého roku dochází k vyhlášení průměrné mzdy za I. až III. čtvrtletí, která určuje výši náhradního plnění. Po aktuálním přepočtení doobjednejte služby, nebo splňte odvodem státu.
  • Staráme se o veškerou administrativu. V řádném termínu zavedeme do centrální evidence způsob plnění povinného podílu. Na Vás je pouze ohlášení o splnění povinného podílu do 15. 2.

Objem poskytování služeb či výrobků pro náhradní plnění je od 1. 1. 2012 limitován. Poskytovatel může za 1 svou OZP nabízet služby či plnit zakázky max. do výše 28 násobku průměrné mzdy předchozího roku.

S ohledem na tento limit doporučujeme zabývat se náhradním plněním co nejdříve a zajistit si odběr služeb včas, dokud je objem poskytovaných služeb pro náhradní plnění 2024 možné čerpat. 

Výpočet je nyní aktuální pro rok 2024 s průměrnou mzdou 42 427 Kč. Přesný výpočet pro rok 2024 bude znám na konci roku 2024, kdy Český statistický úřad vyhlásí průměrnou měsíční mzdu za 1. až 3. čtvrtletí 2024.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací